Polish Czech English German Italian Russian

See other templatesOpolska E-szkoła

Home

Artykuły

Ty też możesz uratować komuś życie

Pod takim hasłem Szkolne Koło PCK działające przy Zespole Szkół w Otmuchowie zorganizowało  1 grudnia 2017 roku otwartą akcję poboru krwi.  Krwiodawcy wiedzą , że zdrowie i życie ludzkie stanowią największą wartość, a krew jest najcenniejszym darem, który może je ratować.  W 2016 roku na koncie otmuchowskich klubów ( Klubu HDK PCK przy Oddziale Rejonowym, Młodzieżowego Klubu HDK PCK przy Zespole Szkół) zanotowano 106,550 litra krwi.

 

W tym roku, w wyniku promocyjnych akcji na terenie szkoły i miasta, pozyskano wielu młodych krwiodawców. Zespół  Szkół w Otmuchowie, który od  lat uczestniczy w Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”, zajmuje w województwie w ostatnich latach 2 miejsce w kategorii „Promocji Krwiodawstwa”.  Na piątkową akcję przybyło 43 chętnych. Przez cały czas  byli pod opieką fachowego personelu lekarsko – medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Okazało się, że nie wszyscy mogą oddać krew z przyczyn zdrowotnych.  Budującym przykładem dla młodzieży był udział w akcji Sekretarza Miasta Artura Banasiaka oraz nauczycieli ZS w Otmuchowie- pani Bożeny Wenerskiej oraz pana Pawła Zychowicza.

Do podzielenia się drogocennym lekarstwem jakim jest krew zostały zakwalifikowane 24 osoby, w tym 15 uczniów. Dzięki nim zebrano 10,800 litra pożytecznego płynu. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy podzielili się cząstką siebie - oddali krew dla ratowania życia ludzkiego oraz opiekunce SK PCK przy ZS w Otmuchowie pani Marzenie Zychowicz, która zajęła się zorganizowaniem akcji.

 

       
     4  

Kanał YT

NEW splat red

yb1

Najnowsze filmiki z uroczystości szkolnych na kanale YouTube

1. Dni Otwarte

2. Zakonczenie klas maturalnych

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Wolny moduł

Native RTL Support

Sport szkolny

Easy to start

Free business joomla templates