Polish Czech English German Italian Russian

See other templatesOpolska E-szkoła

Home

Artykuły

Ty też możesz uratować komuś życie

Pod takim hasłem Szkolne Koło PCK działające przy Zespole Szkół w Otmuchowie zorganizowało  1 grudnia 2017 roku otwartą akcję poboru krwi.  Krwiodawcy wiedzą , że zdrowie i życie ludzkie stanowią największą wartość, a krew jest najcenniejszym darem, który może je ratować.  W 2016 roku na koncie otmuchowskich klubów ( Klubu HDK PCK przy Oddziale Rejonowym, Młodzieżowego Klubu HDK PCK przy Zespole Szkół) zanotowano 106,550 litra krwi.

 

W tym roku, w wyniku promocyjnych akcji na terenie szkoły i miasta, pozyskano wielu młodych krwiodawców. Zespół  Szkół w Otmuchowie, który od  lat uczestniczy w Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”, zajmuje w województwie w ostatnich latach 2 miejsce w kategorii „Promocji Krwiodawstwa”.  Na piątkową akcję przybyło 43 chętnych. Przez cały czas  byli pod opieką fachowego personelu lekarsko – medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Okazało się, że nie wszyscy mogą oddać krew z przyczyn zdrowotnych.  Budującym przykładem dla młodzieży był udział w akcji Sekretarza Miasta Artura Banasiaka oraz nauczycieli ZS w Otmuchowie- pani Bożeny Wenerskiej oraz pana Pawła Zychowicza.

Do podzielenia się drogocennym lekarstwem jakim jest krew zostały zakwalifikowane 24 osoby, w tym 15 uczniów. Dzięki nim zebrano 10,800 litra pożytecznego płynu. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy podzielili się cząstką siebie - oddali krew dla ratowania życia ludzkiego oraz opiekunce SK PCK przy ZS w Otmuchowie pani Marzenie Zychowicz, która zajęła się zorganizowaniem akcji.

 

       
     4  

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Wolny moduł

Native RTL Support

Sport szkolny

Easy to start

Free business joomla templates