Polish Czech English German Italian Russian

See other templatesOpolska E-szkoła

Home

Artykuły

Zapraszamy na prezentację.....

 

ZAPROSZENIE

 

Serdecznie zapraszam na spotkanie związane z  tematem

 

“Wpływ urządzeń elektronicznych i elektrycznych na zdrowie i życie człowieka”.

 

Prezentacja odbędzie się 26.02.2018 r. o godzinie 16:00

w Zespole Szkół w Otmuchowie,

ul. Krakowska 36, w sali nr 4.

Daniel Sopata kl.2 LO

 

„Wpływ urządzeń elektronicznych i elektrycznych na zdrowie i życie człowieka”

Każdy z nas ma na co dzień do czynienia z różnymi urządzeniami elektronicznymi i elektrycznymi. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że urządzenia te nie tylko są bardzo pomocne i przydatne, ale mogą mieć duży wpływ na nasze zdrowie i psychikę.

Ważne jest, by korzystać z nich mądrze i z umiarem, w przeciwnym razie mogą nam zaszkodzić. Badania wykazały, że 15 minutowa rozmowa przez telefon komórkowy podgrzewa temperaturę głowy nawet o kilka stopni. Używanie telefonu przed snem powoduje problemy z zaśnięciem, a w ekstremalnych przypadkach nawet bezsenność.

Routery wi-fi są obecnie bardzo rozpowszechnione. Prawie każdy ma taki w domu, jednak nie wszyscy wiedzą, że wysyłane przez nie fale mogą powodować bóle i zawroty głowy oraz dekoncentrację.

Telewizory stanowią już niemal stałą ekspozycję naszych mieszkań. Jednak o ich szkodliwym wpływie na zdrowie przekonuje fakt, że nie tylko psują wzrok, ale odciągają od aktywności fizycznej, zwłaszcza osoby starsze i dzieci.

Komputery, laptopy, tablety, konsole gier są bardzo rozpowszechnionymi urządzeniami elektronicznym, które dominują wśród młodzieży, ale także i osób dorosłych. Są one częstą przyczyną wady kręgosłupa czy wzroku.

Urządzenia elektryczne takie jak lodówki, mikrofalówki, pralki, suszarki do włosów i wiele innych również stanowią problem dla naszego zdrowia, ponieważ emitują promieniowanie elektromagnetyczne. Badania wykazały, że norma dopuszczalnego promieniowania została w standardowym gospodarstwie domowym przekroczona ponad półtora razy.

Jednak, najbardziej przerażający jest fakt, iż wszystkie urządzenia elektroniczne są bardzo uzależniające. W Rosji przeprowadzono eksperyment na 63 uczestnikach, którym zabrano telefony/smartfony, tablety, laptopy i dano możliwość tradycyjnego spędzania czasu (gry planszowe, zabawy na świeżym powietrzu). Z 63 osób do końca wytrwało tylko 3. U wszystkich stwierdzono objawy takie jak bóle głowy, zawroty, nudności, a nawet stany depresyjne.

We wszystkim najważniejszy jest umiar. Dlatego starajmy się odpowiednio korzystać ze wszystkich tych urządzeń. Chrońmy zwłaszcza najmłodszych, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na promieniowanie i na możliwość uzależnienia się.

Daniel Sopata
uczeń klasy II LO

Zespołu Szkół w Otmuchowie

d

Kanał YT

NEW splat red

yb1

Najnowsze filmiki z uroczystości szkolnych na kanale YouTube

1. Dni Otwarte

2. Zakonczenie klas maturalnych

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Wolny moduł

Native RTL Support

Sport szkolny

Easy to start

Free business joomla templates