Polish Czech English German Italian Russian

See other templatesOpolska E-szkoła

Home

Artykuły

Zapraszamy na prezentację.....

 

ZAPROSZENIE

 

Serdecznie zapraszam na spotkanie związane z  tematem

 

“Wpływ urządzeń elektronicznych i elektrycznych na zdrowie i życie człowieka”.

 

Prezentacja odbędzie się 26.02.2018 r. o godzinie 16:00

w Zespole Szkół w Otmuchowie,

ul. Krakowska 36, w sali nr 4.

Daniel Sopata kl.2 LO

 

„Wpływ urządzeń elektronicznych i elektrycznych na zdrowie i życie człowieka”

Każdy z nas ma na co dzień do czynienia z różnymi urządzeniami elektronicznymi i elektrycznymi. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że urządzenia te nie tylko są bardzo pomocne i przydatne, ale mogą mieć duży wpływ na nasze zdrowie i psychikę.

Ważne jest, by korzystać z nich mądrze i z umiarem, w przeciwnym razie mogą nam zaszkodzić. Badania wykazały, że 15 minutowa rozmowa przez telefon komórkowy podgrzewa temperaturę głowy nawet o kilka stopni. Używanie telefonu przed snem powoduje problemy z zaśnięciem, a w ekstremalnych przypadkach nawet bezsenność.

Routery wi-fi są obecnie bardzo rozpowszechnione. Prawie każdy ma taki w domu, jednak nie wszyscy wiedzą, że wysyłane przez nie fale mogą powodować bóle i zawroty głowy oraz dekoncentrację.

Telewizory stanowią już niemal stałą ekspozycję naszych mieszkań. Jednak o ich szkodliwym wpływie na zdrowie przekonuje fakt, że nie tylko psują wzrok, ale odciągają od aktywności fizycznej, zwłaszcza osoby starsze i dzieci.

Komputery, laptopy, tablety, konsole gier są bardzo rozpowszechnionymi urządzeniami elektronicznym, które dominują wśród młodzieży, ale także i osób dorosłych. Są one częstą przyczyną wady kręgosłupa czy wzroku.

Urządzenia elektryczne takie jak lodówki, mikrofalówki, pralki, suszarki do włosów i wiele innych również stanowią problem dla naszego zdrowia, ponieważ emitują promieniowanie elektromagnetyczne. Badania wykazały, że norma dopuszczalnego promieniowania została w standardowym gospodarstwie domowym przekroczona ponad półtora razy.

Jednak, najbardziej przerażający jest fakt, iż wszystkie urządzenia elektroniczne są bardzo uzależniające. W Rosji przeprowadzono eksperyment na 63 uczestnikach, którym zabrano telefony/smartfony, tablety, laptopy i dano możliwość tradycyjnego spędzania czasu (gry planszowe, zabawy na świeżym powietrzu). Z 63 osób do końca wytrwało tylko 3. U wszystkich stwierdzono objawy takie jak bóle głowy, zawroty, nudności, a nawet stany depresyjne.

We wszystkim najważniejszy jest umiar. Dlatego starajmy się odpowiednio korzystać ze wszystkich tych urządzeń. Chrońmy zwłaszcza najmłodszych, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na promieniowanie i na możliwość uzależnienia się.

Daniel Sopata
uczeń klasy II LO

Zespołu Szkół w Otmuchowie

d

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Wolny moduł

Native RTL Support

Sport szkolny

Easy to start

Free business joomla templates