Polish Czech English German Italian Russian

See other templatesOpolska E-szkoła

Home

Artykuły

Akcja poboru krwi w ZS

Pod takim hasłem Szkolne Koło PCK działające przy Zespole Szkół w Otmuchowie zorganizowało 6 kwietnia 2018 roku otwartą akcję poboru krwi. Krwiodawcy wiedzą , że zdrowie i życie ludzkie stanowią największą wartość, a krew jest najcenniejszym darem, który może je ratować.

 

Na piątkową akcję przybyło 34 chętnych. Przez cały czas byli pod opieką fachowego personelu lekarsko – medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Okazało się, że nie wszyscy mogą oddać krew z przyczyn zdrowotnych.

Do podzielenia się drogocennym lekarstwem jakim jest krew zostało zakwalifikowanych 17 osób, w tym 9 uczniów. Dzięki nim zebrano 7,650 litra pożytecznego płynu.Budującym przykładem dla młodzieży był udział w akcji nauczycielki ZS w Otmuchowie- pani Bożeny Wenerskiej. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy podzielili się cząstką siebie - oddali krew dla ratowania życia ludzkiego oraz opiekunce SK PCK przy ZS w Otmuchowie pani Marzenie Zychowicz, która zajęła się zorganizowaniem akcji.

       

Kanał YT

NEW splat red

yb1

Najnowsze filmiki z uroczystości szkolnych na kanale YouTube

1. Dni Otwarte

2. Zakonczenie klas maturalnych

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Wolny moduł

Native RTL Support

Sport szkolny

Easy to start

Free business joomla templates