Polish Czech English German Italian Russian

See other templatesOpolska E-szkoła

Home

Artykuły

Akcja poboru krwi w ZS

Pod takim hasłem Szkolne Koło PCK działające przy Zespole Szkół w Otmuchowie zorganizowało 6 kwietnia 2018 roku otwartą akcję poboru krwi. Krwiodawcy wiedzą , że zdrowie i życie ludzkie stanowią największą wartość, a krew jest najcenniejszym darem, który może je ratować.

 

Na piątkową akcję przybyło 34 chętnych. Przez cały czas byli pod opieką fachowego personelu lekarsko – medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Okazało się, że nie wszyscy mogą oddać krew z przyczyn zdrowotnych.

Do podzielenia się drogocennym lekarstwem jakim jest krew zostało zakwalifikowanych 17 osób, w tym 9 uczniów. Dzięki nim zebrano 7,650 litra pożytecznego płynu.Budującym przykładem dla młodzieży był udział w akcji nauczycielki ZS w Otmuchowie- pani Bożeny Wenerskiej. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy podzielili się cząstką siebie - oddali krew dla ratowania życia ludzkiego oraz opiekunce SK PCK przy ZS w Otmuchowie pani Marzenie Zychowicz, która zajęła się zorganizowaniem akcji.

       

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Wolny moduł

Native RTL Support

Sport szkolny

Easy to start

Free business joomla templates